poznajcie zaczarowane historie …

2018-12-30 01.57.35 1

. dom

jest symbolem rodziny, ale także jest odzwierciedleniem swoich mieszkańców. Dom ma osobistą duszę, którą można zobaczyć na pierwszy rzut oka.

Czasem domy przypominają ludzi, a innym razem …  

Są takie miejsca na ziemi, do których mało kto dociera, znajdują się na końcu ścieżki, która jest długa, kręta i będąc w jej połowie, wydaje się, że to już koniec świata. Takie ścieżki mogą doprowadzić nas do magicznych miejsc, które od lat czekają na gości i tęsknią za gwarem rozmów, tupotem nóg, czy zapachem pysznej kolacji … 

domek3

dom W ŚRODKU LASU

LISTEK4

Kto na moment zgubił się w dużym lesie? Las to piękne miejsce. Pełne natury, zapachów i różnych dźwięków. Jednak czasem, gdy oddalisz się zbyt daleko, pochłania Cię swoją objętością i … 

Kto na moment zgubił się w dużym lesie? Las to piękne miejsce. Pełne natury, zapachów i różnych dźwięków. Jednak czasem, gdy oddalisz się zbyt daleko, pochłania Cię swoją objętością i … nie wiesz, w która stronę pójść. Nie martw się, idź przed siebie. Odważnie stawiaj kroki i podziwiaj piękno natury, aż nagle … usłyszysz skrzypiące drzwi. W środku magicznego lasu stoi dom, w którym nie wiadomo, czy ktoś mieszka, czy nie. Na stole zawsze stoi ciepła herbata, którą domownicy chcą poczęstować zbłąkanych wędrowców, aby mogli ruszyć dalej i przemierzać piękno dzikiego lasu. Zatrzymaj się, usiądź w słońcu na schodach, weź kilka głębokich oddechów i słuchaj … słyszysz jak drzwi bujają się na wietrze? Nie martw się, nie usłyszysz trzasku, tylko delikatne bujanie.

Gdy po dłuższej chwili otworzysz oczy, nie zobaczysz starego domu. Będziesz siedzieć na małym pieńku i nadal wsłuchiwać się w bujające się wysokie drzewa, które wydają dźwięk starych drzwi … czy już czujesz magię lasu?

Za każdym razem, gdy ktoś do niego się zbliża, ma wrażenie, że okna mrugają do niego, a to tylko promienie słońca odbijają się o szybę starego niedomkniętego okna, które kołysze się delikatnie na wietrze. Dlaczego? 

To dom starego rybaka, który zawsze rozpoczynał dzień ciemnym porankiem, a kończył mroczną nocą. Nigdy nie miał czasu na naprawę. Któregoś dnia nie wrócił do swojego miejsca, nie wiadomo dlaczego. Może odnalazł inny dom, albo morze zabrało go ze sobą. Dom ten stoi sam, czekając każdej nocy na powrót swojego właściciela. Bujające się okno miga światłem zachodzącego słońca. To sygnał dla zagubionego rybaka, który chce odnaleźć drogę do domu …

domek4

dom RYBAKA

domek2

TEMPERAMENTNY dom

Gdy spoglądasz na ten dom, masz wrażenie, że za moment spadnie stara listewka wykańczająca dach, która giba się od lat i nikt nie ma ochoty jej naprawić. Dlaczego? 

Żaden gwóźdź nie udźwignie jej temperamentu. To dom, który żyje. To poruszy się niedomykające się okno, to spadnie z dachu jedna z ostatnich dachówek, to odfrunie mała gałązka, którą zrzuci lądujący na parapecie ptak. Ten dom, mimo wielu lat, nie chce osiąść i zostać zapomnianym. Chce nadal żyć i cieszyć innych swoja obecnością. Może już nie tak pięknym jak za młodych lat, ale nadal pełnym życia i chęci towarzystwa.

LISTEK3

Raz go widać, a raz nie. Bujają się na wietrze wysokie trawy łąk i zabawiają się z nim jego widokiem. Sianokosy, to dla niego „ jego 5 minut” …

Czuje się wtedy, jak wschodząca gwiazda, na którą są zwrócone wszystkie flesze fotoreporterów. Nikt nie przeszkadza, może wtedy prezentować swój wdzięk przechodzącym myśliwym, jak i szalejącej po łąkach dzikiej zwierzynie. Nigdy nie odbije mu przysłowiowa palma, bo chwile po tym, gdy jego czas mija, przychodzi zima, która okrywa go do ciepłego zimowego snu, śnieżną gruba pierzyną i tak … w ciszy i spokoju, opadają emocje, każdy zwalnia tempo. Dom wśród traw czeka na pierwsze roztopy i gdy opada ostatnia kropelka topiącego się puchu, z utęsknieniem oczekuje swojego zwariowanego towarzystwa traw, szukając pierwszych znaków wiosny.

domek1

dom WŚRÓD TRAW

WIĘCEJ HISTORII WKRÓTCE

WIĘCEJ ILUSTRACJI DOMKÓW TUTAJ